TRIZ na uczelniach
Kraj Uniwersytet Działalność Badawcza TRIZ Dziedziny zastosowania TRIZ Rozpowszechnianie i szkolenia TRIZ Kontakt
Argentyna Universidad tecnologica Nacional tak Inżynieria mechaniczna, elektryczna I społeczna nie Juan Carlos Nishiyama (Engineer)foundation@altshuller.ru
Argentyna Facultad Regional Pacheco (UTN FRGP) tak nie nie mecanica@frgp.utn.edu.ar
Australia Queensland University of Technology (Brisbane) nie Inżynieria mechaniczna nie Associate Professor Vladis Kosse Course Coordinator for Bachelor of Technology, Mechanical Degree School of Engineering Systems Queensland University of Technology GPO Box 2434, Brisbane Qld 4001 Tel: + 61 07 3864 2866 Fax: + 61 07 3864 1469v.kosse@qut.edu.au
Australia Royal Melbourne Institute of Technology nie nie Kursy z zakresu elektroniki I rozwiązywania problemów (w oparciu o TRIZ) Iouri Belskiiouri.belski@rmit.edu.au
Argentyna Montauniversitat Leoben nie tak tak Juergen Jantschgi
Austria Technical University of Vienna Użycie TRIZ w procesach rozwojowych Bezuszkodzeniowe dostarczanie innowacyjnych produktów do klienta nie Veit Kohnhauserkohnhauser@ebwnov.tuwien.ac.at
Belgia Vlerick Management School nie nie Nie B. ClarysseBart.Clarysse@vlerick.be
Belgia PIH (Provenciall Industruieel hogeschool) nie nie nie W. de JongheJo.DeJonghe@kuleuven kortrijk.be
Belgia KUL (Katholieke Universiteit Leuven) nie tak tak J. Duflou JoostDuflou@mech.kuleuven.be
Brazylia Instituto Tecnologico de Aeronautica tak nie nie Luis Gonzaga Trabassogonzaga@ita.br
Brazylia SENAI – Servico Nacional de Aprendizagem Industrial – Departamento Regional da Bahia tak no CIMATEC – Centro Integrado de Manufatura e Tecnologia nie Cristiano Vasconcellos Ferreira, Ph.D.cristiano@cimatec.fieb.org.br
Brazylia Universidade de Sao Paulo tak Inżynieria społeczna nie Marly Kiatake, M.Sc. (Ph.D. student)marly.kiatake@poli.usp.brJoao Roberto Diego Petreche, Dr. petreche@pcc.usp.br
Brazylia Universidade Estadual de Campinas tak Inżynieria mechaniczna nie Franco Giuseppe Dedini, Ph.D.cpg@fem.unicamp.br
Brazylia Universidade de Sao Paulo nie Inżynieria mechaniczna nie Marcelo Massarani, Ph.D. (Professor)marcelo.massarani@poli.usp.br
Brazylia Universidade Federal de Santa Catarina nie Inżynieria mechaniczna nie Fernando A. Forcellini, Ph.D.forcellini@deps.ufsc.br
Brazylia Universidade Federal de Santa Catarina tak Inżynieria mechaniczna nie Andre Ogliari, Ph.D. (Professor)ogliari@emc.ufsc.br
Brazylia Universidade Tecnologica Federal do Parana tak Inżynieria mechaniczna tak Marco Aurelio de Carvalho, M.Sc. (Lecturer, Ph.D. student)decarvalho@cefetbr.br
Kanada University of Western Ontario London, Ontario nie nie nie Melissa Gordonvivi@css-softwaresolutions.com
Chiny Kai Yang Wayne State University nie nie nie Dr. Kai Yangac4505@wayne.edu
Chiny Shanghai Jiao Tong University nie nie nie oal@cuhk.edu.hk
Chiny Chong Qing University nie nie nie dtqin@cqu.edu.cn
Chiny Northeastern University nie nie nie Yaman Yeneryaman@neu.edu
Chiny Southwest Jiaotong University nie nie nie shsong@home.swjtu.edu.cn
Chiny Tianjin University nie nie nie jxxy@tju.edu.cn
Chiny Tsinghua University nie nie nie yaman@neu.edu
Chiny Zhejiang University nie nie nie zupo@zju.edu.cn
Chiny Chengdu Aircraft Design & Research Institute (CADI) nie Nie nie Dr. Gabriel Bugedabugeda@cimne.upc.es
Czechy University of Defence (UO Brno) nie Inżynieria mechaniczna nie Vladimir Sidlavladimir.sidla@unob.cz
Czechy CVUT-TU Prague, Czech Republic nie Inżynieria mechaniczna nie Michal VALASEKMichael.Valasek@fs.cvut.cz
Czechy VSB-TU Ostrava, Czech Republic nie Inżynieria mechaniczna nie Jiri SKARUPAMichael.Valasek@fs.cvut.cz
Czechy ZCU-TU Plzen, Czech Republic nie Inżynieria mechaniczna nie Zdenek VOSTRACKYzdenekv@rek.zcu.czBohumil HLAVENKA hlavenka@fme.vutbr.cz
Czechy Technical University of Liberec nie tak tak Pavel JIRMAN (TU Liberec)p.jirman@volny.cz
Czechy Brno University of Technology nie tak tak Bohuslav BUSOV (BUT Brno)busov@uvee.fee.vutbr.cz
Egipt University of Gezira nie Instytut Medycyny, Biologii Molekularnej I Onkologii nie Sulieman M. Zoblysulieman16@gmail.com
Estonia Tallin College of Engineering tak Mechanika I technologie przemysłowe, edukacja, zarządzanie tak Tiit Tiidemanntiit@tktk.ee
Francja ENSIACET nie nie nie Guillermo.CortesRobles@ensiacet.fr
Francja INSA Strasbourg – Graduate School of Science and Technology tak tak tak Denis Cavallucci,denis.cavallucci@insa-strasbourg.frRoland De Guio, roland.deguio@insa-strasbourg.fr
Francja Ecole Centrale de Nantes nie nie nie A. BernardAlain.Bernard@irccyn.ec-nantes.fr
Francja Ecole Nationale Superieure d’Arts nie nie nie yvon.lemeur@angers.ensam.fret Metiers d’Angers P. Martinpatrick.martin nettoyer_svp @metz.ensam.fr
Francja Universite Henri Poincare nie nie nie R. HasanAbul.Hasan@sdsmt.edu
Niemcy Bremen Univ. Germany Kreatywność I zarządanie innowacjami Mechanika, elektronika, logistyka, energetyka Zarządzanie technologiami i innowacjami Moehrle, M.G.http://moehrleuni-bremen.dekontakt@innovation.uni-bremen.de
Niemcy Dortmund Univ. Germany nie nie nie Kuhlenkotter, B. bernd.kuhlenkoetter@uni-dortmund.de
Niemcy Niederrhein University of Applied Sciences Germany Karl Koltze tak tak Tak Prof. Gunthertino.dorenburg@fh-brandenburg.de http://fh-brandenburg.de/995.html
Niemcy Steinbeis-Transferzentrum Qualitat ? tak Tak Prof. Blasingmarketing@tqu.com http://tqu.com
Niemcy Universitat Hanover Germany nie nie nie Rene Apitzr.apitz@high-tech-gruenderfonds.de
Niemcy Universitat Kaiserslautern Centrum fur Produktionstechnik nie nie Tak Matin Siener-siener@cck.uni-kl.deWarnecke, Gunter warnecke@cck.uni-kl.de
Niemcy University of Kassel Maschinenbau, Leitbau tak tak tak Prof. Kleinlbkfb15@uni-kassel.dehttp://uni-kassel.de/fb15/lbk/index.htm
Niemcy South Westphalia University of Applied Sciences nie tak tak Berthold Bitzerabdalla@innopse.de
Niemcy WOIS Institute nie tak tak Handjurgen Linde Gunther Herrlinde@wois-institut.de
Niemcy Karlsruhe University Inżyniernia mechaniczna, procesy, integracja systemów IT nie Albert Albers Dipl.-Ing. Markus Weigt Institut fur Informationsmanagement im Ingenieurwesen (IMI) Universitat Karlsruhe (TH) 76128 Karlsruhe Tel.: +49 721 608-7958 Fax: +49 721 661138markus.weigt@imi.uni-karlsruhe.de
Niemcy Universitat Kaiserslautern nie nie nie Warnecke, Gunterwarnecke@cck.uni-kl.de
Niemcy Fraunhofer Institute for Production Technology nie tak nie Markus Wellensiekmarkus.wellensiek@ipt.fraunhofer.de
Niemcy TU Munchen, Lehrstuhl fur Produktentwicklung tak nie tak Prof. Lindemannlindem@pe.mw.tum.dewww.pe.mw.tum.de/index.php
Węgry Budapest University of Technology and Economics Rozwój metodologii Mechanika, przemysł, technika nie Balazs VidovicsVidovics.Balazs@gszi.bme.hu
Indie Tata Institute of Fundamental Research Mumbai nie nie Wydział Fizyki Teoretycznej theophys@theory.tifr.res.in
Iran Iranian Institute of Innovation and Technological Studies (IIITS) tak tak tak Mahmoud Karimikarimi@iiits.orgP.O. Box: 19395-5989 Tehran, Iran Phone: +98 (21) 22242656 Fax: +98 (21) 22247474
Iran Faculty of ICT nie nie nie Alireza Mansoorianmansoorian@ creatology-triz.com
Iran Research Center for Creatology Innovation & TRIZ Iran nie nie nie Mohamed Mojtabegolestan@creatology-triz.commansoorian@creatology-triz.com
Iran Project Management R&D Centre (PMIR) nie nie nie Reza MovarreiMovarrei@pmir.comSara R. Vessal vessal@pmir.com
Iran Tarbiat Modares University (TMU) nie Wydział Inżynierii Przemysłowej nie Amir Albadvi
Irlandia University College Cork Ireland nie nie tak Jorge Oliveira and John McSweeney Department of Process and Chemical Engineering Ireland University College Cork Cork, Ireland Tel: +353-21-4902006 j.oliveira@ucc.ie
Irlandia National University of Ireland nie nie nie John Cooneyj.cooney@ucc.ie
Izrael Ben-Gurion University nie nie nie Prof. Reuven Segevrsegev@bgumail.bgu.ac.il
Włochy University of Florence Faculty of Engineering Department of Mechanics and Industrial Technologies tak tak tak Gaetano Cascinicascini@etria.net
Włochy Politecnico di Milano nie tak tak Umberto Cuginiumberto.cugini@polimi.it
Włochy Universita di Bergamo tak tak tak Caterina Rizzicaterina.rizzi@unibg.it
Włochy Universita di Pisa nie tak nie Gualtiero Fantonig.fantoni@ing.unipi.it
Włochy Universita di Padova nie nie nie Bertienrico.berti@unipd.it
Japonia SANNO Institute of Management tak nie tak Manabo Sawaguchi
Japonia Osaka Gakuin University, Faculty of Informatics nie nie nie Toru Nagakawawww-admin@uta.osaka-gu.ac.jp
Japonia SANNO Institute of Management nie nie nie Masaya Takemura
Meksyk ITESM Campus Monterrey tak tak tak Noel Leonnoel.leon@itesm.mx
Meksyk Benemerita Universidad Autonoma de Puebla Mexico nie nie nie Edgardo Cordova-Lopez WZLforum atk.marso@wzl.rwth-aachen.de
Meksyk Instituto Tecnologico de Puebla nie nie nie leohdz@yahoo.com
Meksyk Instituto Tecnologico de Ensenada nie nie nie rmurillo@itensenada.edu.mx
Meksyk Instituto Politecnico Nacional nie nie nie dirgral@ipn.mx
Meksyk Instituto Tecnologico de Puebla nie nie nie leohdz@yahoo.com
Meksyk Instituto Tecnologico de Ensenada nie nie nie rmurillo@itensenada.edu.mx
Norwegia Norwegian University of Science And Technology nie Ulepszenie Wydajności Środowiskowej Procesów Przemysłowych nie Lamvik, Trond
Polska Wroclaw University of technology nie nie nie wme@pwr.wroc.pl
Portugalia University of Minho nie nie nie jt@dem.uminho.pt
Rumunia University of Craiova nie tak tak Simona Mariana Cretucretu.utm@email
Rosja Pedagogical College tak nie tak Anna Korzuna_korzun@tut.by
Rosja Komsomolsk-on-Amur State University of Technology nie nie nie Vivtor Berdosonovoffice@knastu.ru
Rosja Tomsk Polytechnic University (TPU) nie nie nie dek@tpu.ru
Singapur National University of Singapore nie Design produktu nie Assoc Prof Tan Kay Chuan Department of Industrial and Systems Engineering National University of Singaporeisetankc@nus.edu.sgDepartment of Chemical & Biomolecular Engineering Rajagopalan Srinivasana and Andrzej Kraslawski Andrzej.Kraslawski@lut.fi Han Tong Loh mpelht@nus.edu.sg Cong He g0301107@nus.edu.sg Lixiang Shen Lixiang.Shen@Honeywell.com
Singapur Singapore Polytechnic tak tak tak Tan Kay Chuanisetankc@nus.edu.sgHe Cong hecong@nus.edu.sg hecong@nus.edu.sg Chai Kah Hin iseckh@nus.edu.sg
Słowacja TU Kosice, Slovakia nie Inżynieria mechaniczna nie Juraj SMRCEKks.ekut@kecrmS.jaruJ
Słowacja TU Zilina, Slovakia nie Inżynieria mechaniczna nie Stefan MEDVECKYmedvecky@fstroj.utc.sk
RPA University of Pretoria nie nie nie Victor E. Ross nstitute for Technological InnovationVictor.Ross@debeersgroup.com
Korea Południowa Ajou University tak Inżynieria mechaniczna tak SeungHyun Ryu
Korea Południowa HanYang University tak Inżynieria mechaniczna tak SungKoon Park
Korea Południowa KAIST (Korea Advanced Institute of Science & Tech) tak Inżynieria mechaniczna tak DongYeol Yang
Korea Południowa Korea Polytechnic University tak Design mechaniczny tak Kyeon-Won Lee
Korea Południowa MyunJi University tak Inżynieria mechaniczna tak ByungJae Kim
Korea Południowa Korea Polytechnic University nie nie nie hjkim@sait.samsung.co.kr
Hiszpania Asociado Universidad Politecnica de Valencia (UPV) nie Dpto. Ingenieria de Proyectos e Innovacion nie Jose M. Vicente Gomilavicente@triz.net
Hiszpania Universitat Jaume I, Castellon, Spain nie nie nie Rosario Vidalvidal.ayter@caramail.com
Tajwan Chienkuo Technology University nie Wydział Inżynierii Mechanicznej nie Hsin-Sheng Leehyyeh@csulb.eduHung-Yao Pai phy@ctu.edu.tw
Tajwan National Formosa University tak tak tak jlchen@mail.ncku.edu.twleebyin@nfu.edu.twtdwu@mail.tnit.edu.tw changsl@nfu.edu.tw
Tajwan National Chiao Tung University nie nie nie Ding-Chong Ludclu@cc.nctu.edu.twJahau Lewis Chenjlchen@mail.ncku.edu.tw
Tajwan National Chiao Tung University Hsinch Development of Conceptual Design for Brake Shoes of a Bicycle by using TRIZ Studium Przypadku TRIZ: Zintegrowana nasadka sterująca dla motocykli Steering Shaft Lock for Motorcycles Ching-Huan Tsengchtseng@cc.nctu.edu.twHsiang-Tang Chang Jahau Lewis Chenjlchen@mail.ncku.edu.tw
Tajwan National Cheng Kung University Taiwan nie Wydział Inżynierii Mechanicznej nie em62100@email.ncku.edu.tw
Wielka Brytania University of Sussex nie Design produktu, inżynieria mechaniczna, kreatywność Ostatnia książka: Mechanical Design, 2nd Edition Elsevier ISBN 0750657715 Peter Childs Graham Rawlinson Prof Peter RN Childs University of Sussex, Falmer, Brighton East Sussex BN1 9QT, U.K. 01273 678793 F 01273 678486l.m.church@sussex.ac.uk
Wielka Brytania University of Bath Centre for Biomimetics and Natural Technologies Department of Mechanical Engineering tak tak tak Julian Vincentpress@bath.ac.uk
Wielka Brytania nie nie nie Paul Ottersond.r.burton@livjm.ac.
Wielka Brytania Loughborough University, U.K. nie nie nie Ming Kaan Lowp.o.jones@lboro.ac.uk
Wielka Brytania Nottingham Trent University, U.K. nie nie nie Stratton, Rstratton@ntu.ac.uk
Wielka Brytania Brunel University Department of Design, Egham, Surrey U.K. Ekoinnowacje Zrównoważony design nie Joneselies.jones@brunel.ac.uk
Wielka Brytania Liverpool John Moores University nie nie nie Paul Ottersond.r.burton@livjm.ac.uk
Wielka Brytania School of Mechanical Engineering University of Bath, U.K. nie Kabina samolotu klasy ekonomiczej nie D.L.Mann@bath.ac.uk
USA University of Alabama nie nie tak Dr. John R. Dew Director for Continuous Quality Improvement & Planning The University of Alabamajdew@aalan.ua.edu
USA Luther College Iowa, USA nie nie tak Timothy P. Schweizer, Ph.D. Professor of Management Luther Collegeschweizt@luther.edu
USA Vanderbilt University Tennessee nie Inżynieria biomedyczna nie Dr. Paul H. Kinghttp://vubme.vuse.vanderbilt.edu/King/contact_info.htmpaul.h.king@vanderbilt.edu
USA Wayne State Universit Przemysł I wytwórstwo, Inżynieria mechaniczna Inżynieria mechaniczna nie Prof. Eugene I. RivinTRIZGR@aol.com
USA University of Michigan Ann Arbor nie nie nie Mike Sharermichael.sharer@wmich.edu
USA Carnegie Mellon University,Pittsburgh, Pennsylvania nie nie nie James Antakiantaki@andrew.cmu.edu
USA Creighton University Omaha, Nebraska nie nie nie Lee Feniclelfenicle@creighton.edu
USA Florida Atlantic University nie Wydział Inżynierii Elektrycznej Cześć zajęć z rozwiązywania problemów wynalazczych Dr. Ravivravivd@fau.edu
USA State University, in Detroit nie nie nie Dr. Kai Yangac4505@wayne.edu
USA University of Southern California nie nie nie jim.mcmunigal@gmail.com
USA East Stroudsburg University of Pennsylvania nie nie tak Faith H. Watersalbadvi@modares.ac.ir
USA Pennsylvania State University tak tak tak Madara Ogot Associate Professor Department of Mechanical and Nuclear Engineering Pennsylvania State University 213L Hammond Building University Park, PA 16801 814 863 1550 (v) 814 863 7229 (fax)madaraogot@psu.edu
USA Wayne State University nie Przemysł I wytwórstwo, Inżynieria mechaniczna tak Kai Yangkyang@wayne.eduProf. Eugene I. Rivin TRIZGR@aol.com
USA Metrapolitan College, Boston University nie nie nie Roger D.H. Warburtonrwarb@bu.edu
USA George Mason University, Washington nie nie nie Tomasz Arciszewski, CEIE departmenttarcisze@gmu.edu
Wietnam HoChiMinh City – College nie nie Zwiększenie nauczania pdung@hcmuns.edu.vn